Корзина
не выбрано ни одной книги

Книги по тегам:


ІАБВГДЕЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЭЮЯ

Діагностика, плеопто-ортопто-диплоптичне лікування із застосуванням модифікованих призм Френеля при співдружній косоокості

Діагностика, плеопто-ортопто-диплоптичне лікування із застосуванням модифікованих призм Френеля при співдружній косоокості
Раздел: Методические рекомендации

Показані перспективи використання призм в діагностиці та лікуванні амбліопії і косоокості

Цена: 70 грн.
Год выхода 2019
Количество страниц 22

Установи-розробники:
Міністерство охорони здоров’я України
Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика Київська міська клінічна офтальмологічна лікарня «Центр мікрохірургії ока»

Укладачі:
д.мед.н., професор Риков С. О.
д.мед.н., професор Шаргородська І. В.
к.мед.н. Денисюк Л. І.
к.мед.н., доцент Акіменко О. В.
к.мед.н. Шевколенко М. В.
к.мед.н. Якимов А. К.
Алєєва Н. М.
к.мед.н. Мелліна В. Б.


Рецензенти:
Завідувач кафедри офтальмології Харківського національного медичного університету, д.мед.н., професор Бездітко П. А.
Експерт МОЗ України за напрямами «Офтальмологія, дитяча офтальмологія», к.мед.н., доцент Барінов Ю. В.

ЗМІСТ
Перелік скорочень - 4
Вступ - 5
Діагностика стану бінокулярних функцій - 6
Етап плеоптичного лікування - 10
Етап ортоптичного лікування - 12
Етап диплоптичного лікування - 13
Ефективність діагностики та лікування співдружньої косоокості за допомогою одночасного застосування призматичної корекції з корекцією аномалії рефракції (окуляри комбінованої дії) - 14
Методика підбору призмових окулярів - 15
Висновки - 19
Перелік рекомендованої літератури - 21


ПЕРЕЛІК СКОРОЧЕНЬ
АЛ - амбліоспекл лазерний
АТФ - аденозинтрифосфорна кислота
ГЗ - гострота зору
Град - градус
Дптр - діоптрія
ПД - призмова діоптрія
CM - сканер медичний лазерний

 

Вступ 
Співдружня косоокість (Н50.0-Н50.4) — одне з найбільш частих захворювань очей у дитячому віці, яке є досить поширеним в Україні і на яке страждає від 3 до 7% дитячого населення нашої країни. Помітний зовні, цей косметичний дефект негативно позначається на психічному здоров’ї дітей. Діти стають замкнутими, дратівливими, вважають себе неповноцінними, відмовляються від окулярів. Косоокість призводить до глибоких функціональних порушень у зоровій системі: втрата стереоскопічного зору та амбліопія значно обмежують вибір професії. Своєчасне виявлення та усунення несприятливих для розвитку окорухового апарату чинників, правильна терапія в більшості випадків веде до функціонального виліковування косоокості.
Зазвичай лікування хворих на співдружню косоокість є поетапним послідовним та довготривалим: етап плеоптичного лікування, методи ортоптики, диплоптичні методи, які повинні призначатися вчасно за показаннями відповідно стану хворого. При цьому використовуються різноманітні апарати та пристрої.
Завдяки технічному прогресу методи впливу на монокулярні та бінокулярні функції за допомогою апаратів та пристроїв удосконалювались й на теперішній час існує значна їх кількість, що дозволяє урізноманітнити лікування, індивідуально підбираючи різні варіанти для кожного пацієнта відповідно первинного стану.
Розробка вітчизняних призм відкрила нові перспективи використання призми в діагностиці та лікуванні амбліопії і косоокості, об’єднавши три основних етапи плеоптики, ортоптики і диплоптики в однин, що суттєво скорочує терміни лікування і підвищує його ефективність.
Методичні рекомендації призначені для лікарів офтальмологів та лікарів-інтернів.

Теги: амблиопия, косоглазие, призми Френеля, плеоптичне лікування